close
دانلود آهنگ جدید
نمایش‌هایی که سال ۲۰۱۷ روی صحنه می‌روند

دنیای سینماوتئاتر/اخبار فرهنگی و هنری

http://www.arnikatheater.ir/

نمایش‌هایی که سال ۲۰۱۷ روی صحنه می‌روند

سال ۲۰۱۷ سالن های نمایشی جهان شاهد اجرای ۱۰ نمایش از کارگردان برتر تئاتر خواهند بود. به گزارش دنیای سینماوتئاتر، مجله گاردین ده نمایش برتری را که سال ۲۰۱۷ به صحنه خواهند رفت را معرفی کرد. هملت نمایش “هلمت” تئاتر آلمیدا از ماه فوریه سال ۲۰۱۷ افتتاح می‌شود و نمایش “هملت” توسط آیکی که مدیر مشاور این تئاتر است به صحنه خواهد رفت. این نمایش با حضور اندرو اسکات بازیگر نقش جیم موریارتی فیلم “شرلوک” اجرا خواهد شد. او رکورد قابل توجهی در مسیر فعالیت تئاتری‌اش در نمایشنامه “امپراتور و گالیله” تئاتر ملی و نمایش…

سال ۲۰۱۷ سالن های نمایشی جهان شاهد اجرای ۱۰ نمایش از کارگردان برتر تئاتر خواهند بود. به گزارش دنیای سینماوتئاتر، مجله گاردین ده نمایش برتری را که سال ۲۰۱۷ به صحنه خواهند رفت را معرفی کرد. هملت نمایش “هلمت” تئاتر آلمیدا از ماه فوریه سال ۲۰۱۷ افتتاح می‌شود و نمایش “هملت” توسط آیکی که مدیر مشاور این تئاتر است به صحنه خواهد رفت. این نمایش با حضور اندرو اسکات بازیگر نقش جیم موریارتی فیلم “شرلوک” اجرا خواهد شد. او رکورد قابل توجهی در مسیر فعالیت تئاتری‌اش در نمایشنامه “امپراتور و گالیله” تئاتر ملی و نمایش…

جدید ترین مطالب سایت

Last posts
نمایش‌هایی که سال ۲۰۱۷ روی صحنه می‌روند
خلاصه داستان :

سال ۲۰۱۷ سالن های نمایشی جهان شاهد اجرای ۱۰ نمایش از کارگردان برتر تئاتر خواهند بود.

به گزارش دنیای سینماوتئاتر، مجله گاردین ده نمایش برتری را که سال ۲۰۱۷ به صحنه خواهند رفت را معرفی کرد.

هملت

نمایش “هلمت” تئاتر آلمیدا از ماه فوریه سال ۲۰۱۷ افتتاح می‌شود و نمایش “هملت” توسط آیکی که مدیر مشاور این تئاتر است به صحنه خواهد رفت. این نمایش با حضور اندرو اسکات بازیگر نقش جیم موریارتی فیلم “شرلوک” اجرا خواهد شد. او رکورد قابل توجهی در مسیر فعالیت تئاتری‌اش در نمایشنامه “امپراتور و گالیله” تئاتر ملی و نمایش “Cock” تئاتر رویال کورت به دست آورده است. او اکنون در سن ۴۰ ساگی نقش “هملت” به کارگردانی رابرت آیک را بر عهده گرفته و مقابل “ژولیت استیونسون” در نقش “گرترود”، “جسیکا براون فیندلی” در نقش “اوفلیا” ایفا نقش می‌کند.

ریاکار

نمایش “ریاکار” کمدی است که برنده جایزه بهترین نمایشنامه شده است و به کارگردانی کارگردان ماهر فیلم‌های کمدی فیلیپ برین اجرا خواهد شد. ریچارد برن نویسنده این اثر است.

آنتونی و کلئوپاترا

“آنتونی و کلئوپاترا” یکی از تراژدی‌های شکسپیر است که سال ۱۶۰۶ نوشته شده است. این اثر یکی از تراژدی‌های عاشقانه شکسپیر است که این بار توسط اقبال خان در تئاتر استنفورد به صحنه می‌رود. در آن “ژوزتی سیمون” به عنوان ملکه مصری ظاهر خواهد شد. اقبال‌خان که نمایش جنجالی “اتللو” را با یک سیاهپوست ساخته است این‌بار تجربه جدیدی از شکسپیر را رقم خواهد زد.

بز، یا سیلویا کیست؟

دامین لوییس، که آخرین بار در نمایش “بوفالوی آمریکایی” دیوید مامت حضور داشت، هم اکنون در نمایش کلاسیک آمریکایی “بز، یا سیلویا کیست؟ ” نوشته ادوارد آلبی خواهد درخشید.

لوییس در این اثر ایفاگر نقش مارتین معمار میانسالی است که زندگی خانوادگیش پس از آن که او عاشق یک بز می‌شود فرو می‌پاشد.

کارگردانی و تهیه کنندگی این اثر بر عهده ایان ریکسون است و در سالن “رویال هی‌مارکت” انگلستان به صحنه می‌رود.

وسواس

جود لاو فروردین‌ و اردیبهشت‌ سال ۲۰۱۷  با تئاتر “وسواس” برگرفته از فیلمی با همین نام به کارگردانی لوکینو ویسکونتی کارگردان نئورئالیست سینمای ایتالیا، بعد از ۲۲ سال به صحنه تئاتر باربیکن انگلستان باز می‌گردد.او قرار است در این تئاتر که با کارگردانی ایوو ون هوو برنده جایزه اولیویه سال گذشته برای کارگردانی نمایش “چشم‌اندازی از پل”، به صحنه خواهد رفت در نقش جینو به ایفای نقش بپردازد. ویسکونتی “وسواس” را در سال ۱۹۴۳ بر اساس رمان “پستچی دو بار در می‌زند” نوشته جیمز کین ساخت.

این اثر به زندگی جینو که یک خانه به دوش آواره است می‌پردازد که در یک مسافرخانه مشغول به کار می‌شود. او به مرور زمان به همسر صاحب مسافرخانه علاقه‌مند می‌شود و با همدستی یکدیگر، صاحب مسافرخانه را به قتل می‌رسانند اما پس از آن درگیر شک و دودلی نسبت به هم می‌شوند.

فرشتگان در آمریکا

نمایش “فرشتگان مرگ” اثر ماریان الیوت است که در تئاتر ملی انگلستان به صحنه خواهد رفت. این اثر سرشار از صحنه های خیره کننده سیاسی و مذهبی “تونی کاشنر” با طراحی رویایی از “ناتان لین” آمریکایی و “دنیس گاف” و همینطور اندرو گارفیلد و راسل تووی است.

فریمن

سام مندس کارگردان فیلم پرفروش “جیمز باند”، نمایشنامه ای از “جز باترورث” را در رویال کورت لندن کارگردانی می کند. این نمایش که عنوان آن “freeman” است آپریل و می به صحنه خواهد رفت. گفتنی است؛ سام مندس کارگردان انگلیسی است که بخاطر ساخت اولین فیلم خود با نام “زیبای آمریکایی” توانست جایزه اسکار بهترین کارگردانی را از آن خود کند. از جمله فیلم‌های مطرح مندس می‌توان به زیبای آمریکایی، جاده‌ای به‌سوی تباهی، جاده انقلابی و اسکای‌فال اشاره کرد.

ساعتی که ما چیزی درباره همدیگر نمیدانیم

ویلز ویلسون در تازه ترین اثر خود نمایش “ساعتی که ما چیزی درباره همدیگر نمی دانیم” را به صحنه خواهد برد. او این نمایش فوق‌العاده بی‌کلام پیتر هاندکه را سال ۱۹۹۲ در میدان شهر با ۴۵۰ شخصیت  بر روی صحنه  برد. این اثر برای اولین بار سال ۱۹۹۴ در جشنواره فیلم ادینبورگ بریتانیا و سال ۲۰۰۸ به طور مسحور کننده ای در سطح ملی بر روی صحنه رفت.  این نمایش اکنون به عنوان بخشی از فصل جدید “لوکئوم” به اسکاتلند برگشته است.

هوس زیر درخت نارون

این نمایشنامه یوجین اونیل که اجرای آن تا سال ۱۹۴۰ در بریتانیا ممنوع شد، تراژدی یونانی است که اغراض نفسانی و همچنین غرایز فروید را در یک مزرعه آمریکایی نقل می‌کند. کل نمایشنامه پیرامون مرد ۷۵ ساله به نام “افرایم کابوت” می گذرد که با دختر جوانی ازدواج کرده است؛ او علاقه و تمایل به داشتن پسر دارد. سام یاتس کارگردان این اثر است.

همیلتون

این نمایش که روایت داستان مهاجرت و تولد نسل نخست آمریکایی‌ها و الکساندر همیلتون از بنیان‌گذاران ایالات متحده را روایت می‌کند، موفق به کسب ۱۱ جایزه تونی شده است. کسب چنین موفقیتی برای نخستین بار صورت می‌گیرد و رکورددار نامزدی “تونی” پیش از این نمایش “بیلی الیوت” در سال ۲۰۰۹ و تولید‌کنندگان سال ۲۰۰۱ بود که هر یک ۱۵ نامزدی کسب کرده بودند.

“همیلتون” که یکی از نادر نمایش‌های موزیکالی است که توانسته کاملا خود را وارد فرهنگ عامیانه در حدی گسترده کند. این نمایش از نظر تجاری هم به شدت موفق است و هر هفته در برادوی ۶۰۰ هزار دلار سود می‌کند. قرار است نمایش آن گسترده‌تر هم بشود و بعد از یک تور در شیکاگو در ماه سپتامبر به آمریکای شمالی و لندن هم برود. این نمایش برای کتاب و آهنگ آقای میراندا، کارگردانی توماس کِیل، رهبری ارکستر الکس لاکاموآر، رقص‌آرایی اندی بلانکنبولر، لباس‌های پل تازول و طراحی نور هاول بینکلی هم برنده تونی شد.

توضیحات / دانلود گزارش کد : 695

اخبار سینما

اخبار سینمای داخل و خارج

250 فیلم برتر

250 فیلم برتر از نگاه سایت imdb

نقد و بررسی

نقد و بررسی بهترین فیلم های جهان