close
دانلود آهنگ جدید
منتخبان نوزدهمین جشن بزرگ سینمای ایران مشخص شدند

دنیای سینماوتئاتر/اخبار فرهنگی و هنری

http://www.arnikatheater.ir/

منتخبان نوزدهمین جشن بزرگ سینمای ایران مشخص شدند

گروه سینمای ایران:مراسم پایانی جشن بزرگ سینمای ایران امشب برگزار شد. به گزارش دنیای سینماوتئاتر،آیین اختتامیه نوزدهمین جشن بزرگ سینمای ایران امشب سه شنبه ۲۱ شهریور در موسسه فرهنگی، ورزشی و رفاهی پیام برگزار شد. مراسم با نیم ساعت تاخیر حوالی ساعت ۲۰:۳۰ آغاز شد.خبرنگاران و مهمانان پس از ورود از دو گیت برای کنترل کارت ها به محوطه بزرگی رسیدند که در هر بخش آن مهمانان اعم از خبرنگار و مهمان ویژه جایی برای نشستن داشتند. یک جایگاه و سن بزرگ هم برای بهتر دیده شدن تعبیه شده بود. قبل از شروع مراسم هم ترانه…

گروه سینمای ایران:مراسم پایانی جشن بزرگ سینمای ایران امشب برگزار شد. به گزارش دنیای سینماوتئاتر،آیین اختتامیه نوزدهمین جشن بزرگ سینمای ایران امشب سه شنبه ۲۱ شهریور در موسسه فرهنگی، ورزشی و رفاهی پیام برگزار شد. مراسم با نیم ساعت تاخیر حوالی ساعت ۲۰:۳۰ آغاز شد.خبرنگاران و مهمانان پس از ورود از دو گیت برای کنترل کارت ها به محوطه بزرگی رسیدند که در هر بخش آن مهمانان اعم از خبرنگار و مهمان ویژه جایی برای نشستن داشتند. یک جایگاه و سن بزرگ هم برای بهتر دیده شدن تعبیه شده بود. قبل از شروع مراسم هم ترانه…

جدید ترین مطالب سایت

Last posts
منتخبان نوزدهمین جشن بزرگ سینمای ایران مشخص شدند
خلاصه داستان :

گروه سینمای ایران:مراسم پایانی جشن بزرگ سینمای ایران امشب برگزار شد.

به گزارش دنیای سینماوتئاتر،آیین اختتامیه نوزدهمین جشن بزرگ سینمای ایران امشب سه شنبه ۲۱ شهریور در موسسه فرهنگی، ورزشی و رفاهی پیام برگزار شد.

مراسم با نیم ساعت تاخیر حوالی ساعت ۲۰:۳۰ آغاز شد.خبرنگاران و مهمانان پس از ورود از دو گیت برای کنترل کارت ها به محوطه بزرگی رسیدند که در هر بخش آن مهمانان اعم از خبرنگار و مهمان ویژه جایی برای نشستن داشتند. یک جایگاه و سن بزرگ هم برای بهتر دیده شدن تعبیه شده بود. قبل از شروع مراسم هم ترانه هایی از محمد علیزاده در سالن پخش می شد. همچنین مسیر منتهی به خیابان شریعتی و محل ورزشگاه پیام با ترافیک سنگین رو به رو بود.

مراسم با پخش سرود جمهوری اسلامی و ترجمه قرآن کریم همراه با تصاویری از فیلم «ملک سلیمان» آغاز شد.

هارون یشایایی، همایون اسعدیان، منوچهر شاهسواری و تورج منصوری سه چهره ای بودند که ابتدای مراسم روی سن حاضر شدند.

هارون یشایایی رییس جشن خانه سینما در صحبتی کوتاه روز سینما را تبریک گفت. سپس تورج منصوری دبیر آکادمی هنرها و فنون سینمایی و رییس انجمن صنفی فیلمبراران سینما تاریخچه مختصری از جشن و دلایل وقفه ای که در آن به وجود آمده را توضیح داد و درباره مجسمه و تندیس جشن صحبت کرد.او گفت: حدود یکسال است درحال تاسیس انجمن هنرها و علوم سینمایی هستیم. قلمروی کشور ما را تیر آرش کمانگیر که فرهنگ است، تشکیل می دهد.

منوچهر شاهسواری مدیر عامل خانه سینما نیز در خصوص افتخارآفرینی هنرمندان جوان در جشنواره ونیز صحبت کرد.

سپس کلیپی از صحبت های نوید محمدزاده و وحید جلیلوند در جشنواره ونیز پخش شد که همه مهمانان هنگام پخش آن این دو هنرمند را تشویق می کردند.

در ادامه همایون اسعدیان عضو هیات مدیره خانه سینما گفت: موانع بسیاری بر سر راه خودمان داریم که متاسفانه از تنگ نظری های ماست.او همچنین خبر داد که چون احسان کرمی اجرای تئاتر دارد و بعد از آن با موتور خود را خواد رساند،او اجرای برنامه را به عهده خواهد داشت.

پیش از این گفته شده بود که وحید جلیلوند اجرای برنامه را به عهده خواهد داشت که تکذیب شد.

در ادامه،برای اهدای تندیس بهترین انیمیشن احمد عربانی و بهرام عظیمی روی سن آمدند. در این رشته فرنوش عابدی برای فیلم «پیشخدمت» برنده تندیس و دیپلم افتخار شد.

برای اهدای تندیس بهترین فیلم کوتاه داستانی نیز جهانگیر و باران کوثری روی سن آمدند. باران کوثری روی سن در کنایه به محدودیت ورود زنان به ورزشگاهها به شوخی گفت: «گفتن اینجا استادیوم ورزشیه ترسیدم بیام»!

در ادامه تندیس بهترین فیلم کوتاه داستانی به بهرام و بهمن ارک برای فیلم «حیوان» رسید.

جهانگیر کوثری درباره این فیلم گفت: این فیلم را سر کلاس دیدم و حیرت زده شدم از خلاقیت و استعدادشان و امشب تلاش کردم هدیه را من به این دو فیلمساز بدهم.

در ادامه مرتضی رزاق کریمی و نیکی مظفری برای اهدای جایزه بهترین مستند روی سن آمدند.

جایزه بهترین کارگردانی مستند به مهدی قنواتی برای فیلم «همه جا» رسید که او این جایزه را به امیر نادری تقدیم کرد.

جایزه بهترین فیلم مستند هم به محسن استاد علی برای فیلم «زنانگی» رسید.

سپس برای اهدای جایزه بهترین جلوه های ویژه میدانی جواد عزتی و محسن شاه ابراهیمی روی سن آمدند. عزتی قبل از اهدای جایزه به ایمان کرمیان برای فیلم «ویلایی ها» از مرحوم جواد شریفی راد یاد کرد.

سیروس ابراهیم زاده و اصغر همت هم در ادامه برای اهدای جایزه بهترین جلوه های ویژه بصری و تندیس شایستگی روی سن رفتند و همت با تعلیق جالبی نام سینا قوی دل را برای فیلم «رگ خواب» خواند.

در این بخش از مراسم کلیپی متشکل از تصاویر فیلم های «اینجا بدون من»، «دایره زنگی»، «ابد و یک روز» و … با تلفیقی از ترانه های محسن چاووشی، حامد همایون و رضا یزدانی پخش شد.

در این بخش احسان کرمی خود را به مراسم رساند که آغاز صحبتهایش با تپق زدن همراه بود.

احسان کرمی وقتی وحید جلیلوند شروع به صحبت کرد گفت به به!

تقدیر از وحید جلیلوند کارگردان فیلم «بدون تاریخ بدون امضا» که در ونیز جایزه گرفت،دیگر بخش مراسم دیشب بود که این فیلمساز با حضور روی سن گفت: این جایزه متعلق به همه بچه های بدون تاریخ بدون امضا است و نمی دانید علی برادرم چه زحمتی برای این فیلم کشید. این جایزه متعلق به خیلی هاست که جایزه گرفتند اما مخفیانه از در پاویون فرودگاه می آمدند تا کسی آنان را نزند. خدا عباس کیارستمی را بیامرزد. امثال عباس کیارستمی، جعفر پناهی، رخشان بی اعتماد، مجید مجیدی، اصغر فرهادی و … راه را برای ما هموار کردند. از خدا می خواهم کوچکتری یادم نرود.

برای اهدای جایزه بهترین چهره پردازی مجید مظفری و سروش صحت روی سن آمدند که بازیگر «مسافران» گفت: امشب جایزه را به دو نفر اهدا می کنیم. خسته نباشید می گویم به اساتیدی که در این جشن غایبند؛ بهرام بیضایی، فخری خوروش، بهروز وثوقی.

در این رشته عبدالله اسکندری برای فیلم «لانتوری» جایزه را گرفت که او آنرا را به مجری گریم خود مهرداد میرکیانی تقدیم می کرد.

جایزه بهترین طراحی لباس نیز توسط مهران غفوریان و ستاره اسکندری به عباس بلوندی برای «یتیم خانه ایران» اهدا شد.

مریلا زارعی و مهران احمدی نیز در ادامه برای اهدای تندیس بهترین طراحی صحنه روی صحنه آمدند. زارعی ضمن تبریک روز ملی سینما گفت: برای موفقیت اخیر سینما در عرصه جهانی به نوید محمدزاده و وحید جلیلوند تبریک می گویم. سال گذشته وقتی می خواستیم جایزه پیمان معادی را بدهیم از فاجعه منا یاد کردیم، امسال بازهم فجایع دیگری وجود دارد، مسلمانان در میانمار کشته می شوند و سکوت عجیبی از سوی مجامع بین المللی به ویژه سفیران صلح وجود دارد.سپس این جایزه به کیوان مقدم برای فیلم «فروشنده» تعلق گرفت.

کرمی از زوج  مهوش وقاری و محسن قاضی مرادی یاد و همچنین ایرج طهماسب صحبت کرد و خواست حضار آنان را تشویق کنند.

بخش دیگری از برنامه به ترانه خوانی کوروش تهامی اختصاص داشت و او قطعه اشک مهتاب را که قبلا محمدرضا شجریان اجرا کرده بود، خواند.

حسن زاهدی و وحید جلیلوند دو سینماگری بودند که برای اهدای جایزه بهترین صدابرداری روی سن آمدند. بابک اردلان برای «رگ خواب» این جایزه را گرفت و گفت:«اینجا خیلی هیجان انگیز است و خوشحالم جایزه ام را از عمو حسن و جلیلوند می گیرم. از حمید نعمت الله و همکارانم هم متشکرم».

جایزه بهترین بهترین فیلمبرداری توسط هومن سیدی و تورج منصوری به فرشاد محمدی برای «رگ خواب‌« اهدا شد که او پس از دریافت جایزه از زند هیاد نعمت حقیقی یاد کرد.

منصوری هم گفت: تقلب کردم اسم برنده را دیدم. ما در حال بزرگترین مهاجرت تاریخ از دنیای واقعی به مجازی هستیم و کسانی موفقند که خود را هماهنگ کنند. یادی می کنم از مرحوم نعمت حقیقی.

برای اهدای جایزه بهترین موسیقی محمد سریر و بهنوش بختیاری روی سن آمدند و کارن همایونفر برای «اروند» این جایزه را دریافت کرد.

سریر در این باره گفت: موسیقی روح فیلم است که دیده نمی شود و کارن جزو افرادی است که این روح را در آثارش دمیده است.

همایونفر از هیات داوری جشن سینما تشکر کرد و گفت :«فکر کنم رکورد دار هستم .اینجا زمین فوتبال است و احساس رونالدو و مسی را دارم!».

جایزه بهترین تدوین نیز به هایده صفی یاری برای فیلم فروشنده‌. او پس از گرفتن جایزه از محمدرضا دلپاک تشکرکرد و گفت:« نمی شود از مرحوم یدالله نجفی یاد نکرد. انسانی مهربان بود که هرجا می رفت، موجی از دوستی را می پراکند».

در این بخش احسان کرمی از بابک بیات یاد کرد و کلیپی پخش شد که به دلیل مشکل فنی صدا نداشت و پخش آن به زمانی بعد موکول شد.

جایزه بهترین بازیگر مکمل مرد توسط امین حیایی و میلادکیمرام به فرید سجادی حسینی برای «فروشنده» اهدا شد که او گفت: «خداروشکر کارم مقبول واقع شد و تشکر از اصغر فرهادی».

غزل شاکری و علی جلیلوند برای اهدای جایزه بهترین مکمل زن روی صحنه آمدند. علی جلیلوند نام پانته آ پناهی ها را خواند اما او تاتری روی صحنه داشت و مراسم را ترک کرده بود که شبنم مقدمی به جای او روی سن آمد.

توضیحات / دانلود گزارش کد : 861

اخبار سینما

اخبار سینمای داخل و خارج

250 فیلم برتر

250 فیلم برتر از نگاه سایت imdb

نقد و بررسی

نقد و بررسی بهترین فیلم های جهان